Jak się zmotywować do rozrywki z otyłością

Zbędne kilogramy powodują, że nasz humor nas osłabia. Ogarnia nas apatia , depresja i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Paraliżuje nas strach przed tym co pomyślą o nas obcy. Musimy zatem coś z tym zrobić. Pierwszym czynem prowadzącym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład upatrzona spódnica, nowe kolczyki, wyjazd w ulubione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach obcych osób. Jak zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na małe potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie jak zdobędziesz sukces. To pomoże Ci przeżyć w decyzji.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Pozwól sobie na bilet do kina, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz rywalizować. Waszym motywacją będzie, kto szybciej pozbędzie się pięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny.