Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Także gry powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym pomysłem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić także na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.