Jak zagospodarować ścianę nad piwnicą

Udekorowanie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych czasopism.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej również na mniej ważne składniki wystroju wnętrza. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, bo większość z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest przygotowanie swojego rodzaju ściany wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Dobrze wywołać je w różnych formatach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby wystawiać wspólne zdjęcia.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie ściany na klatce schodowej może być umieszczenie na niej dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo domowników.

https://zyczenia.eu/birthday/en/