Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie więcej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo uzyskanie paszportu było kłopotliwe. W dzisiejszych realiach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest unormowana, dlatego obywateli stać na urlop zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z popularnych serialów czy filmów. Jeżeli planujesz odwiedzić to miejsce, zacznij przygotowania jeszcze dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą zobaczyć USA muszą posiadać aktualną wizę. Na jej otrzymanie trzeba przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Pierw należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie. W konkretnym dniu należy wybrać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba zabrać również ważny paszport. W chwili rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza sytuacja materialna jest dobra, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero mając ten papier należy nabywać bilet.

https://zyczenia.eu/newyear/de/

Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również o wiele kosztowniejszy od podróży na terenie Europy. Toteż szukanie interesującej alternatywy podróży warto zacząć kilka miesięcy przed urlopem. Warto prześwietlić pełno stron, bowiem na poszczególnej z nich oferty mogą być skrajnie różne. Przeważnie najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można pierw tam się udać, a później spróbować lotów krajowych, one są niezwykle tanie. Pamiętajmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Gdyż na terytorium USA nie możemy wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do Polski nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma identyczne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale online, które służą pośrednictwem.